Whatsapp Web Masaüstü Nedir? Nasıl Kurulur?

0
72

Akıllı cep telefonlarımızdan iletişimi sağlamak için vazgeçemediğimiz uygulamalar arasında olan aslında uzun süredir beklenen masaüstü programını artık kullanıcılarına sunuyor. Bir çok anlamda avantaj sağlayan program özellikle bilgisayar başındayken telefondan yazmaktansa bilgisayardan yazmayı isteyenler için muhteşem bir hizmettir. İlk zamanlarda iOS sistemler için uyumlu olmasa da şuan hem Android hem de iOS uygulamalar için program çalışabilmektedir.

whatsapp-web-masaustu

Web Nasıl Bağlanılır?

Bunun iki yöntemi var. Birincisi https://web.whatsapp.com/ web adresine girerek karekodu okutarak internet tarayıcınızdan giriş sağlamaktır. Bir diğeri ise programı https://www.whatsapp.com/download/ web adresinden işletim sisteminize uygun olan sürümü indirmektir. Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra yine karekodu okutarak Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

Whatsapp Web Karekod Nasıl Okutulur?

İnternet tarayıcınızdan veya bilgisayarınıza indirdiğiniz programdan mesaj alıp mesaj yazabilmek için cep telefonunuzdan karekod okutmanız gerekmektedir. Android’de Whatsapp Web açmak için cep telefonları için cep telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına giriş yapın. Ana ekranın sağ üst köşesinde alt alta 3 nokta vardır. Oraya dokunun ve çıkan seçeneklerde WhatsApp Web yazan seçeneğe dokunun. Bunu yaptığınızda karşınıza karekod okuma ekranı çıkacaktır. Buradan bilgisayardaki kodu okuttuğunuzda anında program açılacaktır. iOS Whatsapp Web karekodu açmak içinse uygulamaya girdikten sonra ayarlardan Whatsapp Web seçeneğini kullanmanız yeterlidir.

Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basittir. Programı açtıktan sonra sol tarafta cep telefonunuzda görüştüğünüz bütün arkadaşlarınız ve rehberiniz çıkmaktadır. Burada bilgisayarınızdan istediğiniz kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Bildirimleri de açarak size mesaj geldiğinde uyarılmanızı sağlayabilirsiniz. Whatsapp Web bilgisayarınızda açık olduğunda mesajın uyarısı öncelikle bilgisayara gelecektir. Eğer bilgisayarda programı açmazsanız kısa bir süre sonra cep telefonunuza uyarı gelecek ve böylece mesajınıza bakabileceksiniz.

Original Article

HENÜZ YORUM YOK