İnovasyon ve Fikir Kaynağı Olarak Yönlendiren Kullanıcılar – İnovasyon Kitapları

0
267
İnovasyon ve Fikir Kaynağı Olarak Yönlendiren Kullanıcılar
İnovasyon ve Fikir Kaynağı Olarak Yönlendiren Kullanıcılar

İnovasyon kitaplarını tanıtmaya devam ediyoruz. Yoğun ilgiyle karşılan inovasyon kitapları serimizi, Güney Çetin Gürkan‘ın Paradigma Akademi Yayınlarından çıkan İnovasyon ve Fikir Kaynağı Olarak Yönlendiren Kullanıcılar kitabı ile sürdürüyoruz.

İş dünyasında rekabet eden tüm şirketler, gücün yenilikten geldiğini öngörmekte ve şirketlerinin inovasyon kapasitelerinin artabilmesi için en uygun yöntemleri örgütün rutin işleyişi içine yerleştirmek için çabalamaktadır. Rekabetin anahtarı olarak nitelendirilebilecek inovasyon, çok farklı fikir kaynaklarından gelebilmektedir. Şirketler, bu farklı fikir kaynaklarını tespit etmek ve onlardan faydalanmak için elinden gelen gayreti göstermelidir.

İnovasyon ve Fikir Kaynağı Olarak Yönlendiren Kullanıcılar İnovasyon ve fikir kaynağı olarak yönlendiren kullanıcılar
İnovasyon ve Fikir Kaynağı Olarak Yönlendiren Kullanıcılar

Bu kitap inovasyon ve inovasyonun fikir kaynaklarından kullanıcıları temel alarak okuyucuları bilgilendirme amacını taşımaktadır.

Birinci bölümde, genel itibariyle inovasyon, inovasyon türleri ve kaynaklarını irdelenmiştir.

İkinci bölümde, inovasyon kaynağı olarak yönlendiren kullanıcılar açıklanmış ve bu kullanıcıların özellikleri ayrıntılı olarak verilmiştir.

Üçüncü bölümde, yönlendiren kullanıcıların fikir geliştirme süreci, yönlendiren kullanıcılar desteğiyle geliştirilen yeni ürünlerin performansları ele alınarak, daha önce yapılan çalışmalardan örnekler verilmiştir.

Dördüncü bölümde, Türkiye’de yönlendiren kullanıcı özelliği taşıyan cerrahlar özelinde medikal sektörden şirketlerin ve medikal ürünlerin tüketicileri olan diğer cerrahların da dahil edildiği bir çalışmanın sonuçları paylaşılmıştır.

Bu çalışma, inovasyon konusundaki mevcut literatüre katkı sağlamanın yanında ülkemizde incelenmemiş olan yönlendiren kullanıcılar (lead users) kavramı ile ilgili ilk ayrıntılı çalışma özelliği de taşımaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı alabileceğiniz online alış veriş siteleri aşağıda listelenmiştir.

İnovasyon ve Fikir Kaynağı Olarak Yönlendiren Kullanıcılar kitabı ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

HENÜZ YORUM YOK